Plecak na wycieczki szkolne

Plecak na wycieczki szkolne – jaki powinien być?

Oczywiste jest, że inny plecak sprawdzi się w szkole podczas normalnych dni z zajęciami, a inny potrzebny będzie na szkolnej wycieczce. Wszystko zależy także od destynacji i długości wyjazdu. Jeśli będzie to wyjazd jednodniowy, np. do teatru, plecak szkolny sprawdzi się całkiem dobrze. Jeśli jednak wycieczka ma trwać 2-3 dni i dziecko wyjeżdża do innego miasta, wtedy warto zaopatrzyć się w większy i bardziej pojemny model. Czym powinien charakteryzować się tego typu plecak?

Rozmiar plecaka wycieczkowego

Jak wiadomo, na każdą wycieczkę, a szczególnie kilkudniową, dziecko musi zapakować dużą ilość rzeczy. Zazwyczaj zajmują one o wiele więcej miejsca niż książki, zeszyty i przybory noszone na co dzień. Nie musimy jednak decydować się od razu na plecak o wielkich wymiarach, który będzie dla dziecka po prostu za duży i niewygodny. O wiele lepiej jest wybierać modele takiej samej wielkości jak dziecięce tornistry szkolne, jednak z o wiele mniejszą ilością dodatkowych komór, dzięki czemu plecak taki jest bardziej pakowny. Tego typu mały i lekki plecaczek (np. plecaki szkolne Coolpack) sprawdzi się także podczas jednodniowych wyjść, np. do kina.

Bezpieczeństwo podczas zwiedzania

Każdy rodzic bardzo przeżywa każdą wycieczkę swojego dziecka, martwiąc się o jego bezpieczeństwo i to, aby dobrze się bawiło. Na drugą kwestię nie mamy niestety żadnego wpływu, jednak jesteśmy w stanie zadbać o to, aby pociecha była jeszcze bardziej bezpieczna. Wystarczy, że wybierając plecak na wycieczki szkolne, zdecydujemy się na jeden z modeli z oferty Coolpack. Plecaki Coolpack to tak naprawdę wiele różnych rozwiązań, jednak mamy na myśli Ledpacki, które posiadają funkcję świecenia. Dzięki zastosowaniu migających świateł LED, plecak (a więc także i dziecko) jest widoczny z dużej odległości, niezależnie od warunków atmosferycznych czy pory dnia. Tego typu gadżet sprawdzi się idealnie podczas wieczornego zwiedzania zatłoczonych miejsc czy podczas wycieczki do lasu/w góry. Znajdziemy je np. tu: plecaki szkolne sklep.

Materiały i design plecaka wycieczkowego

Wycieczki szkolne mają to do siebie, że dzieci podczas nich aktywnie spędzają czas. Najczęściej jest to zabawa na świeżym powietrzu, dlatego niesamowicie ważne jest, aby plecak uszyty był z odpornych na wodę i brud materiałów. Tkaniny powinny być wytrzymałe i mocno zszyte. Zwróćmy uwagę także na szelki, które powinny być odpowiednio szerokie i obszyte miękkim materiałem, aby np. podczas wycieczki w góry, nie wrzynały się w ramiona. Kwestia designu jest dowolna, w zależności od upodobań dziecka, jednak najlepiej sprawdzają się modele w mocnych kolorach, które opiekujący się maluchami nauczyciel, może zobaczyć z daleka i wśród tłumu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *