wyprawka szkolna dla dziewczyny

Wyprawka szkolna dla dziewczyny – skompletuj ją z nami!

Kobiety w każdym wieku lubią prezentować się ładnie i modnie. Dotyczy to zarówno dorosłych kobiet, nastolatek, jak i kilkuletnich dziewczynek. Dziewczynki zwracają o wiele większą uwagę na wygląd czegoś, niż samą funkcjonalność, jak ma się to w przypadku chłopców. Dlatego właśnie, kompletując wyprawkę szkolną dla córki, powinniśmy zwrócić uwagę na inne kwestie niż kupując przybory szkolne dla syna. Podpowiadamy jak to zrobić!

Po pierwsze, plecak

Tornister jest podstawą każdej wyprawki szkolnej. Tornister szkolny dla dziewczynki powinien być nieco lżejszy niż plecak dla chłopca. Dobrze jeśli będzie pojemny i z dużą ilością przegródek, w których mała księżniczka będzie mogła chować zarówno książki, zeszyty, przybory szkolne, jak i swoje cenne skarby. Natomiast młodzieżowe plecaki dla dziewczyn starszych, czyli np. w wieku licealnym, powinny posiadać mniej dodatkowych kieszeni, dzięki czemu będą bardziej uniwersalne i sprawdzą się także podczas treningu czy wakacyjnego wyjazdu. Damskie plecaki szkolne są zazwyczaj bardzo kolorowe, często w kwieciste czy geometryczne wzory. Warto dobrać design do stylu ubierania się, aby plecak pasował do codziennych stylizacji.

Po drugie, przybory szkolne

W wyprawce szkolnej nie może zabraknąć także przyborów. Możemy zdecydować się na wybór piórnika z gotowym wyposażeniem lub dokupić każdy element z osobna. Podstawą jest na pewno wieczne pióro lub niebieski długopis, ołówki, kredki, korektor, a także klej i nożyczki (odpowiednie dla dzieci). Dziewczynki o wiele częściej niż chłopcy wykazują zdolności manualne, dlatego warto zaopatrzyć je także w kolorowe mazaki, farby, flamastry, blok rysunkowy i techniczny oraz plastelinę. Warto zwrócić uwagę również na wielkość poszczególnych przyborów, ponieważ dziewczynki mają zazwyczaj drobniejsze dłonie niż chłopcy. Sam piórnik powinien być pojemny i kolorowy. Większość dziewczęcych piórników to piórniki różowe, piórniki w kotki lub inne zwierzęta albo modele z bohaterkami z ulubionych bajek.

Inne, niezbędne gadżety szkolne

W wyprawce szkolnej dziewczynki powinno się znaleźć między innymi także obuwie na zmianę. Świetnie sprawdzą się uniwersalne, białe tenisówki lub kolorowe damskie buty sportowe z elastyczną podeszwą. Oprócz tzw. “kapci”, musimy zakupić także worek na buty oraz pudełko śniadaniowe. Najlepiej wybrać gadżety designem odpowiadające plecakowi lub zdecydować się na zakup całego zestawu szkolnego, który będzie zawierać wszystkie wymienione elementy w jednym stylu. W szkole przydatny będzie także bidon na wodę lub mały termos na herbatę.

One Reply to “Wyprawka szkolna dla dziewczyny – skompletuj ją z nami!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *