torba sportowa czy plecak

Zajęcia dodatkowe dla uczniów – sportowa torba czy plecak?

Dzieci coraz częściej uczestniczą w przeróżnych zajęciach dodatkowych, takich jak lekcje języka angielskiego, balet czy basen. Większość z nich wymaga przynoszenia różnych rzeczy, np. zeszytu i notatek, specjalnego sprzętu czy ubrania na zmianę. Wtedy rodzic staje przed wyzwaniem, gdzie włożyć niezbędne rzeczy, aby dziecku było wygodnie i miał ze sobą wszystko co potrzebne. Co w takich sytuacjach sprawdzi się lepiej: plecak czy sportowa torba? Podpowiadamy!

W jakich sytuacjach plecak sprawdzi się lepiej?

Plecak sportowy charakteryzuje się zazwyczaj niewielkim rozmiarem, lekką wagą i stosunkowo pojemną komorą. Jednak podczas wyjścia na basen nie będzie dobrym wyborem. Sprawdzi się za to podczas dodatkowych lekcji języka obcego, treningu piłki nożnej czy baletu. Z łatwością zmieścimy do niego książkę czy zeszyt z notatkami albo buty oraz stroje piłkarskie lub sportowe na WF.. Plecak będzie też o wiele lepszym wyborem w sytuacji, kiedy dziecko samo musi dotrzeć na zajęcia. Łatwiej i wygodniej będzie mu nosić mniejszy (lub większy) ciężar na plecach niż w dłoni, np. w autobusie.

Kiedy lepiej sprawdzi się sportowa torba?

Sportowe torby dla dzieci na basen są najlepszym rozwiązaniem. Z łatwością zapakujemy do nich duży ręcznik, klapki, strój oraz kosmetyki pod prysznic. Co ważne, nie musi to być ogromna torba sportowa dla dorosłych, w sklepach znajdziemy teraz mniejsze modele, przeznaczone specjalnie dla maluchów. Są pojemne, kolorowe i, co najważniejsze, lekkie. Jeśli odwozimy dziecko na zajęcia samochodem, najlepszym rozwiązaniem na sportowy sprzęt czy strój na zmianę będzie właśnie torba sportowa, plecak natomiast sprawdzi się na mniejsze rzeczy, kiedy pociecha dodatkowo sama musi je nosić.

Na co zwrócić uwagę kupując sportową torbę lub plecak?

Po dokonaniu wyboru między torbą i plecakiem, pierwsze, na co musi zwrócić uwagę jest ich wielkość. Niezależnie od naszego wyboru, zarówno torba, jak i plecak, powinny być dostosowane do wzrostu i wagi naszego dziecka oraz ilości rzeczy, które będzie musiał ze sobą nosić. Po drugie, warto sprawdzić czy materiał jest wodo- i plamoodporny, a także czy jest wytrzymały, a szwy nie pękają w żadnym miejscu. Jest to szczególnie istotne w przypadku gdy dziecko będzie nosiło w nich drogi, sportowy sprzęt. Plecak powinien mieć miękkie, regulowane szelki, a torba wygodny uchwyt oraz dodatkowy, dłuższy pasek, aby można było przełożyć ją przez ramię. Sprawdźmy także ilość kieszonek i pojemność głównej komory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *