plecaki młodzieżowe

Plecaki dla wymagających nastolatków

Im dziecko starsze, tym bardziej zwraca uwagę na swoją prezencję. Dlatego w wyższych klasach trudno spotkać tornistry – stawia się głównie na plecaki szkolne dla nastolatków. Są one zdecydowanie bardziej stylowe oraz lepiej dopasowane do dynamicznego stylu życia dzisiejszej młodzieży. Czego wymagają obecni nastolatkowie? Czy plecak musi być pojemny? Stroje piłkarskie lub sportowe, jedzenie, książki, buty – co jeszcze musi się znaleźć w plecaku nastolatka?

Plecaki szkolne młodzieżowe – dla dziewczyn

Nie wszystkie młode panie zwracają uwagę na to, czy ich plecak jest uroczy i czy koleżanki mają podobne, tak jak to ma miejsce w klasach początkowych. Spora grupa chce się wyróżnić na tle reszty, dlatego decyduje się na zaskakujące połączenia kolorów. Choć najczęściej plecak noszony jest do szkoły, musi także pasować do ubioru, który zazwyczaj zakłada na siebie właścicielka. Dlatego dziewczęta coraz częściej sięgają po oldschoolowe i bardzo modne w ostatnim czasie plecaki vintage, na przykład takie, które wykonane są ze skóry i można je z łatwością nosić niczym torebkę. Bardzo popularne są także plecaczki boho, nawiązujące w swojej stylistyce do azteckich wzorów. Dziewczyny lubią też jeans i tropikalne motywy. Wciąż jednak dość spora jest grupa, która stawia na klasykę: róż, kwiaty oraz paski lub kratę.

Plecaki młodzieżowe męskie

Chłopcy przy wyborze swojego plecaka także kierować się będą chęcią dopasowania go do swojego image’u. Dodatkowo często chcą go połączyć ze swoimi zainteresowaniami. Uzależnieni od sportu zdecydują się na plecak z motywem swojej ulubionej dyscypliny – najczęściej piłki nożnej – albo licencjonowany produkt drużyny, której kibicują. Z kolei fani militariów i obronności postawią na plecak ze wzorem moro. Niektórzy chłopcy lubią eksperymentować, ale największą popularnością cieszą się klasyki – czerń, szarość, brąz lub czerwień.

Funkcjonalność

Plecak musi być na tyle pojemny, by zmieścić nie tylko książki, ale także strój i buty, które dziecko ubierze, by zagrać z kolegami w piłkę po lekcjach. Dziewczynka będzie natomiast chciała zapakować do plecaka kosmetyczkę. Nie wszyscy zabierają drugie śniadanie w specjalnych pudełkach, ale w plecaku musi być miejsce również na śniadanie. Podobnie ma się rzecz z kubkiem termicznym na herbatę i kawę – dobrze, gdy z boku plecaka znajduje się specjalna kieszonka, na tyle szeroka i głęboka, żeby można było go tam umieścić. Plecak nie musi służyć jedynie do zabrania książek na lekcję. Warto wybrać uniwersalny model, który pozwoli zapakować do niego rzeczy na trening lub inne zajęcia dodatkowe.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Na to szczególną uwagę będą zwracać rodzice. Choć pociecha jest już starsza i chce być całkowicie niezależna, dorosły musi zwrócić uwagę na jakość plecaka. Sprawdzić, czy jest wykonany z dobrych i trwałych materiałów, jakie certyfikaty posiada oraz czy ma wzmocnione plecy i szerokie regulowane szelki. To niezmiernie ważne, aby dbać o wciąż rozwijający się kręgosłup młodego człowieka. Istotnymi będą także elementy odblaskowe, które sprawią, że dziecko będzie bardziej widoczne w czasie wieczornych powrotów do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *