karta płatnicza

Najpopularniejsze platformy e-commerce

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z rynkiem sprzedaży internetowej, muszą zdecydować się, na jakiej platformie umieszczą swój sklep. Nie jest to proste zadanie, ponieważ możliwych rozwiązań jest kilka. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich!

PrestaShop

Należy ona do grona sklepów typu open-source, w których każdy może dokonać zmian, na co pozwala otwarty silnik sklepu. Jakie zalety ma PrestaShop? Posiada bardzo dużo przygotowanych wtyczek, które pozwolą rozbudować funkcjonalności sklepu. Trzeba mieć na uwadze jednak, że część z nich jest płatna. Po zmianie URL, automatycznie przekierowywane są produkty i kategorie. Produkt może być przypisany do kilku kategorii. Największym minusem jest automatyczna zmiana URL podczas zmiany nazwy kategorii co pomoże doprowadzić do utraty pozycji w wyszukiwarce.

Shoper

Silnik sklepu oparty na tej platformie jest zamknięty. Najpoważniejsze zmiany może więc wprowadzić tylko support. Natomiast mniejsze można wprowadzać oczywiście samodzielnie. Jakie zalety ma Shoper? Panel zarządzania jest bardzo intuicyjny i przyjazny dla wprowadzającego. Produkty mogą być przypisywane do kilku kategorii. Shoper dostosowany jest pod pozycjonowanie. Co natomiast wskazać można jako wady? Zmiany w silniku nie są przygotowane dla indywidualnego klienta. Nagłówki H1 wpisywać trzeba ręcznie.

Shoplo

Podobnie jak Shoper wykorzystuje zamknięty silnik sklepu, przez co można jedynie wprowadzać podstawowe zmiany na stronie. Także cechuje się intuicyjnym panelem, a w cenie usługi jest hosting. Z kolei wadą jest zamykanie się okna edycji po wprowadzeniu zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *