platforma PrestaShop

PrestaShop – poznaj wady i zalety tej platformy e-commerce

Najpopularniejszym oprogramowaniem w Polsce i na świecie, przeznaczonym do tworzenia sklepów internetowych jest PrestaShop. Wielu przedsiębiorców zajmujących się handlem e-commerce tworzy swoje e-sklepy właśnie w oparciu o tę platformę. Należy ona do typu systemów Open Source. Co to właściwie oznacza? Dlaczego PrestaShop jest tak chętnie wybieranym oprogramowaniem oraz jakie są wady i zalety tej platformy? Sprawdź!

PrestaShop – zalety

PrestaShop jest platformą typu Open Source, co sprawia, że właściciel sklepu otrzymuje całkowity dostęp do kodu swojego e-sklepu i tym samym (jeśli zna się na programowaniu) może w dowolny sposób modyfikować funkcjonalności strony oraz jej wygląd. Presta pozwala także na dowolne integrowanie sklepu internetowego z rozmaitymi systemami zewnętrznymi. Należą do nich m.in. bramki płatnicze, usługi kurierskie czy marketingowe. Jednak w tym przypadku, warto skorzystać z pomocy ekspertów specjalizujących się w oprogramowaniu PrestaShop (np. https://jash.pl). Dzięki temu, że PrestaShop jest platformą Open Source, stworzony przez ciebie e-sklep może zostać dostosowany zarówno do twoich potrzeb oraz preferencji jak i odwiedzających go klientów.

PrestaShop – wady

Trudno mówić o wadach systemu PrestaShop. Z pewnością osoby, które nie mają zbyt wiele wiedzy z zakresu programowania, znajdą kilka niedoskonałości tego oprogramowania. Jednakże te, jakby się mogło wydawać, mankamenty dla osoby zajmującej się profesjonalnym kodowaniem będą stanowiły znakomity pakiet zalet, umożliwiający znacznie lepszy rozwój e-sklepu. Dlatego też, właściciele firm, którzy chcą, by ich sklep stworzony na PrestaShop był funkcjonalny, a nie posiadają umiejętności programistycznych powinni nawiązać współpracę ze specjalistami w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.