PrestaShop

PrestaShop – ile kosztuje stworzenie sklepu w oparciu o tę platformę?

Wielu przedsiębiorców, którzy chcą wejść w świat handlu e-commerce rozważa stworzenie sklepu internetowego w oparciu o oprogramowanie PrestaShop. Przed podjęciem jednak decyzji o wybraniu tej platformy, poszukują oni informacji w Internecie, dotyczących kosztów stworzenia strony na systemie Presta. W sieci można znaleźć treści głoszące, że oprogramowanie PrestaShop jest całkowicie darmowe. Jednakże, czy stworzenie e-sklepu na tej platformie również nie będzie nas nic kosztowało? Obalamy mity dotyczące systemu PrestaShop.

PrestaShop – darmowy czy nie?

Owszem pobranie i zainstalowanie systemu PrestaShop jest zupełnie darmowe. Aby uruchomić e-sklep, należy jedynie wykupić domenę oraz hosting. Jednakże korzystanie z Presty nie będzie nas nic kosztowało, jeśli będziemy potrafili samodzielnie zastosować liczne konfiguracje w panelu oraz w wyglądzie strony. Jeśli nie, konieczna będzie pomoc ekspertów (jak np. https://jash.pl) specjalizujących się w oprogramowaniu PrestaShop Modyfikacji jest naprawdę wiele. Przede wszystkim należy ustawić odpowiedni język, walutę, ceny oraz pobrać moduły sprzedażowe, dotyczące płatności i dostawy. Zazwyczaj osoba, która nie posiada wiedzy związanej z programowaniem nie będzie w stanie wdrożyć tych konfiguracji samodzielnie i będzie zmuszona skorzystać z pomocy specjalisty, któremu trzeba będzie zapłacić odpowiednią kwotę.

Za co należy zapłacić fachowcowi?

Jeśli chcemy, by szata graficzna naszego sklepu miała modny i nowoczesny wygląd, powinniśmy zatrudnić grafika, który przygotuje szablon dostosowany do naszych preferencji. Również programista będzie nam niezbędny. Taki specjalista pomoże nam wdrożyć wiele ciekawych i niezwykle użytecznych funkcji, które ułatwią klientom robienie zakupów w naszym e-sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *