plecaki szkolne

Idealny plecak do podstawówki. Pięć najważniejszych cech

Plecaki szkolne czy tornistry? Tradycyjne czy na kółkach? Tańszy model czy droższy, firmowy produkt? Takie pytania zadaje sobie większość rodziców dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Zwykle niedoświadczonym matkom i ojcom trudno wybrać zwłaszcza plecaki do pierwszej klasy. Służymy pomocą – prezentujemy pięć cech, które powinny posiadać idealne plecaki dla dzieci z podstawówki.

Usztywniane plecy

Bez względu na to, czy wybierzemy tornister, czy plecak, bagaż powinien być odpowiednio wyprofilowany. Dotyczy to przede wszystkim pleców – muszą być usztywniane. Jak pokazują badania, większość uczniów szkół podstawowych ma bowiem wady postawy. Bez odpowiedniego plecaka tylko pogłębimy ten problem.

Paski na piersiach

To dodatkowy element, który pomoże w stabilizacji plecaka lub tornistra na plecach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie chodziło wyprostowane. Paski zapinane na piersiach pomogą także równomiernie rozłożyć ciężar.

Szerokie szelki

Kluczowa cecha z punktu widzenia wygody. Szelki o szerokości kilku centymetrów sprawią, że plecak lub tornister będzie się nosiło komfortowo. Wąskie będą wbijać się w ciało dziecka.

Kilka przegródek

Kieszenie i przegrody pomogą dziecku posegregować rzeczy. Szkolne zeszyty, podręczniki i inne przybory poukładane w kilku przegrodach nie będą się też niepotrzebnie przesuwać i mieszać w czasie chodzenia. W ten sposób nauczymy też dziecka porządku.

Odpowiednia wielkość

Nie ma nic gorszego niż zbyt wielki plecak dźwigany przez malucha. Może z tym konkurować jedynie… plecak, do którego nie mieszczą się nawet najpotrzebniejsze rzeczy. Warto więc dopasować jego wielkość do potrzeb dziecka. Generalna zasada: im starsze dziecko, tym większy plecak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *