akcesoria w gabinecie stomatologicznym

Sprzęty i akcesoria higieniczne w gabinecie stomatologicznym

Wizyta w gabinecie stomatologicznym, niesie ze sobą ryzyko zakażenia się lub nabycia infekcji. Dlatego też należy wybierać kliniki, które dbają o bezpieczeństwo pacjentów oraz zapewniają rozmaite akcesoria i środki pomagające w utrzymaniu higieny w miejscu pracy dentysty. Na co więc zwrócić uwagę będąc w gabinecie stomatologicznym? Podpowiadamy!

Sterylizacja przyrządów metalowych

Po wejściu do gabinetu zabiegowego w klinice stomatologicznej, zazwyczaj w pierwszej kolejności zostajemy poproszeni przez lekarza o położenie się na fotelu przeznaczonym dla pacjenta. Wówczas z tego miejsca możemy dostrzec takie przyrządy jak wiertła stomatologiczne, lampę, endometry wykorzystywane w leczeniu kanałowym (więcej na ten temat dowiesz się z artykułu https://www.pamako.edu.pl/2021/04/19/zabieg-leczenia-kanalowego-kiedy-jak-i-czy-boli/) oraz wiele innych sprzętów znajdujących się w tym pokoju. Warto zwrócić uwagę na to, czy znajduje się tam także autoklaw, który wykorzystuje się do sterylizacji takich narzędzi jak lusterko stomatologiczne, wiertła czy pinceta. Jeśli nie dostrzegamy tego sprzętu, warto zapytać lekarza o to czy narzędzia są sterylne. W końcu mamy tutaj na myśli własne bezpieczeństwo.

Akcesoria jednorazowego użytku

W każdym renomowanym gabinecie stomatologicznym powinny znaleźć się także rozmaite akcesoria jednorazowego użytku. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, by sprawdzić, czy w pobliżu spluwaczki znajduje się jednorazowy kubek oraz czy na naszej szyi lekarz zawiązuje serwety stomatologiczne jednorazowego użytku. Warto zwrócić także uwagę, na to czy na dłoniach dentysty znajdują się jednorazowe, gumowe rękawiczki. Te wszystkie akcesoria posiada w swojej ofercie niejeden sklep dentystyczny. Można w nim także zakupić odpowiednie preparaty do dezynfekcji dłoni, które powinny znajdować się w pobliży umywalek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *