garnitury na miarę

Na co zwracać uwagę zamawiając garnitury na miarę? 3 elementy

Jeśli w końcu decydujesz się na zakup garnitury uszytego specjalnie pod Twoje wymiary, powinieneś dokładnie przemyśleć, jak chcesz aby ten garnitur na Tobie wyglądał. Zobacz, jakie elementy są ważne wybierając garnitury na miarę!

Krój

W zależności od okazji na jaką chcesz założyć garnitur, ważne jest aby był do niej odpowiedni. Czemu fason i krój ma znaczenie kupując garnitury na miarę? Warszawa może być tego idealnym przykładem, ponieważ tutaj w biurach najczęściej nosi się stroje eleganckie. Jeśli jest to firma, gdzie na co dzień obowiązuje oficjalny styl ważne jest aby strój był wygodny i dobrze leżał. Kilka prostych rad to:

  • długość marynarki powinna idealnie dzielić sylwetkę na pół,
  • rękawy powinny być na tyle długie, aby można było zobaczyć mały fragment rękawów koszuli,
  • nogawki w pozycji stojącej powinny zakrywać całą nogę i delikatnie opadać na buty,
  • wielkość klap marynarki powinna być dopasowana do sylwetki jej właściciela, nie powinny być za duże ani za małe i powinny idealnie leżeć na klatce piersiowej,
  • marynarka powinna delikatnie przylegać do ciała.

Jeśli kupimy gotowy model, ale czujemy, że niektóre elementy wymagają poprawek, rozwiązaniem będzie – krawiec. Warszawa kolejny raz jest tutaj dobrym przykładem, ponieważ można tam znaleźć setki pracowni krawieckich, dzięki czemu na pewno znajdziemy odpowiednie dla nas miejsce!

Kolor

W zależności od tego, na jaką okazję się wybieramy warto dowiedzieć się czy dany kolor stroju będzie pasował do okoliczności.

  • Czarny to najbardziej elegancki kolor, więc powinien być zarezerwowany do okazji najwyższej rangi.
  • Granat jest bezpieczny, można go nosić zarówno na wyjścia oficjalne, jak i rodzinne uroczystości.
  • Szary to kolor codzienny pasuje do codziennych obowiązków w firmie.
  • Brązowy, czyli najbardziej kontrowersyjny kolor, jeśli chodzi o dress code. Na co dzień można go swobodnie nosić, ale po godzinie 18 powinno się z niego zrezygnować.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto przemyśleć czy czujemy się dobrze w danym kroju i kolorze. W biurze dużą rolę grają też dodatki, więc przemyślmy ich kolory, tak aby pasowały do całości stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *