dentysta

Dentysta w czasach pandemii – czego należy się spodziewać udając się na wizytę?

Większość ludzi udaje się na wizytę u dentysty tylko w sytuacji, gdy zaczynają odczuwać ból zęba. Wówczas lekarz zleca wykonanie zdjęcia RTG, by mógł mieć wgląd w całą jamę ustną pacjenta. W czasach pandemii, wizyta u dentysty nie wygląda jednak tak samo jak w normalnych warunkach. Czego musimy się spodziewać udając się do stomatologa w tym trudnym okresie? Dowiesz się tego czytając nasz artykuł!

Dodatkowe zasady bezpieczeństwa

Pracownicy klinik stomatologicznych, udzielający pomocy pacjentom, są szczególnie narażeni na możliwość zarażenia się wirusem. Dlatego też nie można się dziwić, że wprowadzają oni dodatkowe środki ostrożności i zasady bezpieczeństwa, które mogą pomóc im uniknąć zarażenia. Większość dentystów zakłada na kitle lekarskie fartuchy ochronne, a ich twarze osłania przyłbica stomatologiczna. Lekarze dbają także o bezpieczeństwo pacjentów dezynfekując ze znacznie większą precyzją akcesoria i narzędzia dentystyczne, takie jak wiertła stomatologiczne.

Wyższa cena za wizytę

Niestety to nie pomyłka. Wiele klinik stomatologicznych ustala wyższą kwotę do zapłaty za wizytę w gabinecie dentystycznym. Jest to spowodowane koniecznością stosowania dodatkowych środków dezynfekcyjnych oraz preparatów do sterylizacji czy ozonowania pomieszczeń. Specjalistyczne środki ochronne oferuje sklep dentystyczny, w którym takie preparaty nie należą do najtańszych. Dlatego też, aby lekarze nie byli za wiele stratni, postanawiają podwyższyć cenę wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *