góry

Wspólny wyjazd w góry – jak wybrać buty dla każdego członka rodziny?

Każdy rodzic wie, że zakupy z naszymi pociechami mogą być prawdziwą przygodą – pozytywną lub negatywną. Najczęściej zależy to od celu, z jakim udajemy się do sklepu. Zakupy odzieżowe raczej nie należą do ulubionych zajęć młodych ludzi, za to jeśli mamy mowa o nastolatku zakupy będą (raczej) dużo prostsze.

Duży wybór w dużych sklepach stacjonarnych i internetowych

Dla Pań

W internecie na pewno znajdziemy dobre buty salomon. Damskie trekkingowe są bardzo popularne, dlatego nie musimy się obawiać, że nie będzie wyboru co do koloru lub fasonu.

Dla Panów

Pomimo, że istnieje przekonanie, że mężczyźni nie potrzebują posiadać dużej garderoby, niektóre artykuły odzieżowe i obuwnicze będą bardzo przydatne. W zimę powinni wyposażyć się z odpowiednio ciepłe trapery, a latem można wybrać buty do biegania salomon. Męskie szafy nie muszą być tak przepełnione ubraniami, ale odpowiednie obuwie w góry powinno się tam znaleźć.

Dla dzieci

Możliwe, że najtrudniejszy typ konsumenta. Szybko i często zmieniają zdanie i gusta, nie potrafią dokładnie wyrazić swoich odczuć na temat danego stroju. Jak więc kupować ubrania i buty dla dzieci – wybierać nie markowe artykuły, ponieważ i tak zaraz z nich wyrosną? A może lepiej decydować się na znanych i zachwalanych producentów, takich jak np. salomon. Buty dla dzieci powinny być przede wszystkim wygodne i dopasowane do dziecka, wtedy mamy większe szanse, że nasza pociecha będzie chciała je założyć.

Jakim elementom należy się przyjrzeć?

Przed ostateczną decyzja koniecznie sprawdźcie następujące elementy!

Jakość zszycia szwów – czy widać jakieś wady.

Podeszwa – idąc w góry powinno wybrać się twardą podeszwę z odpowiednim bieżnikiem zapewniającym odpowiednią przyczepność.

Wodoodporność – zmieniająca się pogoda może uprzykrzyć cały wyjazd, jeśli nie jesteśmy przygotowani na deszcz.

Więc jak, czujesz się już pewniej? Podziel się Twoimi radami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *