plecak

Plecaki ze zwierzętami – co wybrać?

Plecaki szkolne z kotami, psami czy innymi zwierzętami są bardzo popularne wśród młodszych dzieci. Co nie oznacza, że nasza pociecha nie będzie chciała nosić swojej ulubionej postaci na plecach. Plecak Minnie Mouse lub jakikolwiek inny przedstawiający ulubione zwierzęta z bajek też może być dobrym rozwiązaniem dla większości maluchów. Jak więc zdecydować się na konkretny model?

Plecaki z żywymi zwierzętami czy postaciami z kreskówek

Tutaj pojawia się bardzo trudne pytana. Czy wybrany przez nas model przetrwa próbę czasu? Jak zdecydować się na plecak szkolny? Paso, St. Majewski oraz dużo innych firm proponuje bardzo duża ilość rozwiązań, które mogą naszym dzieciom i nam przypaść do gustu. Aby dobrze zdecydować kieruj się kilkoma zasadami, a może zaoszczędzisz sobie czas i pieniądze.

Kreskówki na topie

Który rodzic pamięta wszystkie imiona bohaterskich psiaków? Marshall, Rubble, Sky i kilka innych postaci podbiły serca wszystkich przedszkolaków młodszych uczniów. Problem z kreskówkami jest niestety jeden. Ile potrwa to uwielbienie i fascynacja? Z naszego dzieciństwa możemy pamiętać, że każdy nowy film wielkiej wytwórni był uwielbiany, aż do wypuszczenia nowego. Więc czy nasze dziecko będzie wierne konkretnej bajce i będzie chciało dłużej nosić kupiony plecak?

Co prawda, została z nami nostalgia, która jest wywołana remake’ami bajek, z którymi się wychowywaliśmy i pamiętamy jak marzyliśmy o konkretnym plecaka. Więc może warto czasem spełnić marzenie dziecka?

Zwierzęta

Pamiętacie, jakie było wasze ulubione zwierzę w dzieciństwie? Ja pamiętam, że były to orki i o takim plecaku marzyłam. Jednak plecaki z żywymi zwierzętami też mają dwie strony. Z jednej mogą rozbudzić wyobraźnie naszych dzieci i ich aspiracje do poznawania świata. A z drugiej mogą się równie szybko znudzić, ponieważ nie są aktualnie na topie.

Co wybrać? Najpierw przyjrzyjcie się cechą plecaka – czy jest usztywniany, czy ma utwardzane dno, czy ma odblaski itp. A wygląd możecie pozwolić wybrać dziecku i jedynie dać mu jakieś sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *