narty, odblaski

Odblaski – nieodłączny element stroju narciarza.

Podkoszulki odblaskowe, naklejki odblaskowe na kask i wiele innych rozwiązań powinny towarzyszyć osobie chcącej spokojnie relaksować się na stoku narciarskim. Chcesz być bezpieczny w trakcie zimowych wakacji? Czytaj dalej!

Czemu powinno się mieć odblaski na stoku?

Sporty zimowe, jak sama nazwa wskazuje uprawia się zimą. Ta pora roku oznacza również szybciej zachodzące Słońce. Większość nowoczesnych miejsc dla narciarzy gwarantuje im zabawę od rana do wieczora dzięki sztucznemu oświetleniu. Co jednak nie oznacza, że niepotrzebne będą nam kurtki odblaskowe. Robocze ubrania nie bez przyczyny są w neonowych kolorach z odblaskowymi elementami. Wszystko to ma zapewnić nam bezpieczeństwo. Powinniśmy się uczyć od osób, które pracują w warunkach gdzie często może dochodzić do wypadków.

Ułatwienie akcji ratunkowej

Odblaski mają za zadanie sprawić, że będziemy widoczni. Po pierwsze, gdyby miało dojść do wypadku jest większe prawdopodobieństwo, że zostaniemy szybciej odnalezieni. Nie ważne czy akcja ratunkowa byłaby przeprowadzana helikopterem czy zespołem ludzi. W obu przypadkach korzystano by ze świateł w celu szybszego znalezienie poszkodowanego. Bez odblasków taka akcja może się niepotrzebnie wydłużać.

A dla upartych…

Jeśli uważasz, że jesteś za dorosły na odblaski może przekona Cię do ich noszenia fakt, że największe domy mody wykorzystują odblaski w swoich stylizacjach. Prada, Alexander McQueen czy dla fanów sportu Adidas. Każdy z nich zaczerpał trochę inspiracji patrząc na odblaski wbudowane w kamizelkach i spodniach osób pracujących fizycznie.

One Reply to “Odblaski – nieodłączny element stroju narciarza.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *