sukienka

W co ubrać dziewczynkę na wesele?

Każda mama pamięta ze swojego dzieciństw, że marzyła o ubraniach jak z bajki. Sukienki okazjonalne dla dziewczynek w pewnym stopniu mogą spełnić to marzenie. Ubranko na wesele dla niemowlaka w pięknych odcieniach błękitu lub szarości czy puchate spódnice dla starszych dzieci. Jest z czego wybierać. Zobacz, jak wybierać strój dla Twojej córki!

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując strój na wesele dla dziecka?

W tym momencie powinniśmy wziąć głęboki oddech i dokładnie przemyśleć tą kwestię. Z jednej strony mamy całkiem spory wybór – sukienki, spódniczki, komplety, kokardy, pantofelki z kryształkami bolerka do sukienek dla dziewczynek. Jednak nie powinniśmy za bardzo szaleć – w pierwszej kolejności dbamy o komfort dziecka. Co to dokładniej oznacza?

Materiał

Sukienka powinna być wykonana z miękkiego i przyjemnego materiału. Najlepszym rozwiązaniem będą naturalne tkaniny np. bawełna. Kolejną rzeczą są różne naszycia, ozdoby i brokat. Przed zakupem trzeba zwrócić na to uwagę, ponieważ źle dobrany stój może powodować duży dyskomfort w trakcie ceremonii zaślubin lub zabawy weselnej.

A najgorszym scenariuszem, który możemy przewidzieć jest wysypka, która będzie dokuczać dziecku jeszcze chwilę po imprezie.

Krój

Dzieci rosną w różnym tempie. Niektóre będą duże jak na swój wiek, a inne drobniutkie. Wybierając strój okolicznościowy przyjrzyjcie się jak dana część garderoby leży na waszym dziecku. Jeśli widzicie, że coś jest za małe lub za duże trzeba niestety szukać dalej. W końcu nikt nie chce martwić się przetarciami czy pokrzywką.

Czy podoba się dziecku?

To jedna z najważniejszych kwestii, jeśli nie będzie podobać się dziecku, czy jest w ogóle sens kupować dany strój? Nie zapominajcie o tym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *