kołdra, poduszka

Kołdry dociążające – co to takiego i czy warto się nimi zainteresować?

Znana kołdra puchowa, antyalergiczna, wełniana, bawełniana i pewnie jeszcze kilka innych rodzajów każdy z nas potrafiłby wymienić. Jednak jeden z nowszych rodzajów kołder dopiero zaczął wchodzić na nasz polski rynek. Zobacz, czym są kołdry sensoryczne.

Kołdry sensoryczne – co to?

Kołdry sensoryczne znajdziemy na rynku z wypełnieniem zrobionym z granulatu szklanego. Takie obciążanie ma za zadanie stymulować receptory do prawidłowej pracy. Jeśli jesteśmy nadpobudliwi, to po śnie pod kołdrą obciążeniową powinniśmy poczuć wyciszenie. Gdy naszym problemem jest zbytnia bierność, nasze ciało po takim wypoczynku będzie pobudzone do działania. Ten nowy rodzaj kołder jest popularnie wykorzystywany w terapii dzieci mających problemy z prawidłowym reagowaniem na bodźce. U dorosłych możemy spodziewać się takich samych korzyści czyli:

  • zrelaksowania,
  • większego wypoczęcia po nocnym odpoczynku,
  • poczucia spokoju.

Oczywiście taka kołdra to jedynie dodatek, który może być pomocny, ale nie zastąpi innych działań. W razie jakichkolwiek nieustających lub nasilających się problemów należy zgłosić się od odpowiedniego lekarza po pomoc.

Jak wybrać kołdrę sensoryczną?

Kołdrę dociążająca dobieramy odpowiednio do naszego wzrostu i wagi, ale warto też wiedzieć czy jej zastosowanie będzie użyteczne w naszej sytuacji. Najlepszym wyjściem będzie skonsultowanie się ze specjalistą np. fizjoterapeutą innym lekarzem. Dzięki temu dowiemy się, czy kołdra sensoryczna będzie w stanie złagodzić występujące problemy oraz pomoże nam dopasować konkretny model do naszej sylwetki.

Kolejną kwestią jest dobór koloru. Najlepiej jest wybierać kolory, z którymi czujemy się najlepiej. W dodatku warto zastanowić się nad ich działaniem – czy mają nas uspokajać czy pobudzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *