obrazy sakralne

Jakie obrazy sakralne są najbardziej rozpoznawalne i najchętniej kupowane?

Zapewne większość z nas zdaje sobie sprawę, że mnóstwo obrazów religijnych dostępnych w sklepach stacjonarnych czy też internetowych cieszy się większą lub mniejszą popularnością. Wszystko zależy od tego, kto kupuje dane malowidło, gdzie chce je umieścić i co się na nim znajduje. Jakie obrazy sakralne są najbardziej rozpoznawalne? Które z nich są kupowane częściej niż inne? Dowiesz się tego z dalszej części tekstu.

Obrazy przedstawiające mękę Pańską

Obrazy drogi krzyżowej to jedne z najbardziej rozpoznawalnych sakralnych dzieł. Każde kolejne malowidło przedstawia dalsze losy Pana Jezusa, który został niesłusznie skazany na śmierć. Takie dzieła najchętniej kupowane są przez kapłanów, którzy pragną zawiesić je we wnętrzach świątyń, zarówno tych nowopowstałych jak i tym wielowiekowych. Obrazy te są zawieszane w kolejności jaka jest uwzględniona na obramowaniu, jeden obok drugiego. Raczej nie zauważymy w żadnym kościele, by malowidła wisiały jeden na drugim. Dzieje się tak, ze względu na to, by ministrant niosący krzyż podczas czytanych rozważań, mógł swobodnie przejść od jednego obrazu do kolejnego.

Malowidła ukazujące narodziny Pana Jezusa

Obrazy Matki Boskiej z Dzieciątkiem to kolejne dzieła, które cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród kapłanów, ale także i wiernych. Niemalże w każdym katolickim domu znajduje się takie malowidło. Najczęściej ukazuje ono narodziny Zbawiciela lub już nieco większego Pana Jezusa, który znajduje się w objęciach kochającej go nade wszystko Matki.

Serce Pana Jezusa – obrazy, które zna każdy

Obraz Jezusa Miłosiernego to jedno z najpopularniejszych dzieł sakralnych, które ukazuje Zbawiciela, otoczonego białą i czerwoną łuną. Na skutek przebicia boku Pana Jezusa z Jego Serca wydobyła się krew i woda. Obraz ten symbolizuje miłosierdzie Zbawiciela oraz to, że Syn Boży oddał życie, by odkupić świat od grzechów, które bezustannie popełniają ludzie. Tego obrazu nie może zabraknąć w żadnym kościele, a i w wielu domach jest umieszczony w centralnej części salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *