ćwiczenia na nogi

Ćwiczenia na nogi i na łydki – jak wzmocnić je w jednym treningu?

Ćwiczenia na łydki są równie ważne co ćwiczenia na nogi, szczególnie wtedy, gdy dużo biegamy. Łydki to odrobinę zapomniana część ciała, ponieważ wielu ludziom wydaje się, że jeśli ćwiczymy nogi, to ćwiczymy także łydki. Nie jest to do końca prawda. Świetnym sposobem na połączenie ćwiczeń na te partie ciała oraz inne – na przykład brzuch czy plecy, jest trening funkcjonalny. Co to jest? Dowiecie się po przeczytaniu artykułu!

Jak często wykonywać ćwiczenia na nogi?

Ćwiczenia na nogi pozwalają na zdobycie wymarzonej sylwetki. Nic jednak nie przychodzi samo. Nie warto tracić czasu na patrzenie w lustro i wyszukiwanie sobie kompleksów. Ruszajmy do działania! Pamiętajmy jednak, że przesada w żadną stronę nie jest dobra. Ustawienie poprzeczki bardzo wysoko i rozpoczęcie przygody z siłownią od siedmiu treningów w tygodniu to nie jest dobry pomysł. Wystarczą 3-4 treningi, nawet w domu, by po paru miesiącach cieszyć się efektami.

Jak działają ćwiczenia na nogi?

Ćwiczenia na łydki i uda nie są bardzo skomplikowane i nie wymagają posiadania różnorodnego sprzętu. Liczy się przede wszystkim systematyczność. Pamiętajmy, że lepsze rezultaty pojawią się po 20-30 minutowym treningu wykonywanym kilka razy w tygodniu, niż po takim dwugodzinnym, przeciążającym nasz organizm, ale robionym raz na tydzień. Regularne ćwiczenia na nogi i łydki pozwolą Ci uzyskać szczuplejszą sylwetkę, wzmocnią Twoje mięśnie, poprawią jędrność skóry i przyspieszą przemianę materii, co skutkuje redukcją znienawidzonego cellulitu. 

Czy trening funkcjonalny naprawdę działa?

Odpowiedzią na efektywny trening zarówno na nogi, jak i na łydki, jest trening funkcjonalny. Trening funkcjonalny ma w zamyśle imitować ruchy, które wykonujemy podczas codziennych czynności, ale z większą intensywnością. Nie nabawimy się przez niego kontuzji, ani zakwasów, a wyraźnie wyrzeźbimy i wysmuklimy nasze ciało. Ponieważ trening funkcjonalny nie angażuje mięśni, których na co dzień nie używamy, nie będzie ich także budował. Trenując funkcjonalnie nie musimy więc martwić się o przyrost masy mięśniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *