pościel bawełniana

Czym wyróżnia się satyna bawełniana? Dowiedz się dlaczego powinieneś wybrać tą pościel.

Pościel bawełniana jest pościelą, którą najczęściej możemy spotkać na sklepowych półkach. Nie tylko z tego względu jest ona wybierana. Jest to pościel bardzo miła w dotyku, posiada właściwości higroskopijne oraz jest przyjazna dla alergików. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z jej rodzajów jakim jest pościel satyna bawełniana andropol. 

Satyna bawełniana jest materiałem, który pomimo stosunkowo niskiej ceny wydaje się ekskluzywny. Jest to spowodowane lekkim połyskiem, który możemy zobaczyć już z daleka. Ten rodzaj pościeli jest bardzo miły w dotyku. Przykładem może być pościel satyna bawełniana 160×200 z prześcieradłem czyli standardowy rozmiar spotykany w sklepach. Jest ona bardzo miękka i pomimo, że wydaje się być zimna daje tylko przyjemne odczucie chłodu. Z tego względu jest to produkt, który idealnie sprawdzi się latem. Dodatkowo 100% bawełna jest materiałem, który pozwala skórze oddychać co zdecydowanie wpływa na komfort snu. 

Pościel satynowa z bawełny i poliestru – co je różni? 

Często spotykanym i niekoniecznie dużo tańszym zamiennikiem bawełny sa jest pościel z poliestru, która w porównaniu do niej jest dużo niższej jakości. Przede wszystkim nie jest ona tak miękka w dotyku. Dodatkowo jest bardzo śliska i zimna. Nie przepuszcza również powietrza, co sprawia, że skóra nie oddycha. Z tego względu pościel satyna bawełniana 160×200 bielbaw będzie dużo lepszym wyborem

Bawełna satynowa jest niezwykle miłym materiałem, który często możemy spotkać w sklepach z pościelą. Taki komplet pościeli będzie idealnie pasował do sypialni typu glamour, jak i również będzie pięknie błyszczeć w klasycznej sypialni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *