loft

Jak urządzić salon w stylu loftowym?

Nowoczesne wnętrze salonu w dzisiejszych czasach musi być minimalistyczne. Wyjątkowo popularny stał się styl loftowy, czyli surowy, imitujący stare pofabryczne pomieszczenie. Sypialnia w bloku nie może pozwolić sobie na bycie urządzoną w stylu loftowym, ponieważ loft to przede wszystkim ogromna przestrzeń. Wnętrza dla dzieci również nie polubią się z zimnym betonem i rurami, które nie są schowane pod tynkiem. Zostaje więc salon. Jak urządzić go w stylu loftowym, aby był stylowy i funkcjonalny? Sprawdź!

Skąd wziął się styl loftowy?

Styl loftowy już od podstaw ma przypominać starą fabrykę, browar czy opuszczony magazyn. We wnętrzu powinno być surowo, minimalistycznie i nowocześnie, może odrobinę ekstrawagancko.

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Loft to przede wszystkim elementy szklane, metalowe, betonowe i kamienne. Jako charakterystyczne aspekty wymienia się materiały na wykończenie ścian, rury nieschowane pod warstwą tynku i ogromne okna. Liczą się oczywiście dodatki i oświetlenie. W przypadku wnętrz loftowych oświetlenie ma dużo większe znaczenie niż w innych stylach wnętrzarskich. Tutaj stawiamy na lampy stylizowane na takie z poprzedniej epoki – np. naftowe, bądź same żarówki, niczym nie przykryte.

Styl loftowy nie spodoba się fanom przytulnych wnętrz i bardzo ciepłej stylistyki. Wnętrza loftowe są bardzo proste, minimalistyczne, jakby urządzone od niechcenia. Bez wątpienia nie każdy poczuje się w takim wnętrzu dobrze, bo już z założenia jest zimne i surowe. Jeśli lubisz koce, poduszki i puchate dywany, zainteresuj się raczej stylem boho lub glamour.

Nowoczesny salon to salon loftowy?

Tak, można tak powiedzieć. Styl loftowy jest obecnie najmodniejszym na rynku wnętrzarskim i salon w stylu loftowych chce mieć absolutnie każdy, kto urządza swoje gniazdko. Musimy pamiętać, że loft uwielbia przestrzeń. Salon w stylu loftowym urządzony na pięciu metrach kwadratowych nie ma więc racji bytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *