kopce w Krakowie

Najpiękniejsze kopce w Krakowie, czyli gdzie wybrać się z rodziną?

Kraków słynie z pięknych kopców usytuowanych w różnych częściach miasta. Wychodząc na ich szczyty możemy bowiem podziwiać piękną panoramę i dostrzec wiele ciekawych miejsc, o których mogliśmy nie mieć wcześniej pojęcia. Na jakie kopce najlepiej się jednak wybrać? Oczywiście na wszystkie, jednak my przedstawimy dwa, które są naszym zdaniem najciekawsze! Sprawdź!

Kopiec Józefa Piłsudskiego – dumny i największy

Na liście najciekawszych krakowskich kopców nie może zabraknąć oczywiście kopca Józefa Piłsudskiego. Dlaczego? Jest to bowiem największy tego typu obiekt w całej Polsce. Można zatem chyba już się domyśleć, jak piękne widoki zobaczymy, wychodząc na jego szczyt. Z jednej strony zobaczymy panoramę całego Krakowa i obiekty takie jak Wawel, Błonia, kopiec Kościuszki czy dwa największe stadiony piłkarskie w mieście, o których z pewnością słyszeli wszyscy fani serwisu https://www.wspieramyklub.pl/! Z drugiej strony natomiast będziemy mogli podziwiać lądujące w podkrakowskich Balicach samoloty. Nic zatem dziwnego, że turyści rezerwują np. hotel Best Western Kraków tylko dlatego, by odwiedzić właśnie kopiec Piłsudskiego!

Pamiętajcie jednak, że udając się w to miejsce, warto zadbać ze sobą plecak turystyczny, o którym pisaliśmy już w https://www.pamako.edu.pl/2020/07/30/damskie-plecaki-turystyczne-jak-dokonac-dobrego-wyboru/. Dlaczego? Mała wycieczka z pewnością przerodzi się w zdecydowanie dłuższą podróż po całym Krakowie!

Kopiec Krakusa – w samym centrum miasta

Zarezerwowałeś już w stolicy Małopolski hotel? Kraków Centrum nie do końca jednak do ciebie przemawia lub widziałeś tam już niemalże wszystko? W takim razie obowiązkowo musisz udać się na kopiec Krakusa! To miejsce naprawdę zapiera dech w piersi. Mieści się bowiem niemalże w środku miasta, dlatego po raz kolejny piękne widoki są gwarantowane. Do tego nieopodal znajduje się Kamieniołom Liban, który zachwyca swoją tajemniczością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *