Powrót popularnego zespołu - Imagine Dragons płyta 2021

Imagine Dragons powraca z nowym albumem! Czy będzie to HIT 2021?

Ostatni raz nową płytę dostaliśmy w listopadzie 2018 roku od zespołu Imagine Dragons. Płyta, na którą wielu fanów czekało pojawi się jeszcze w tym roku. Zespół powraca z nową albumem zatytułowanym Mercury – Act I, a premiera krążka jest zaplanowana na 3 września. Fani na pewno nie mogą doczekać się, aby usłyszeć premierowe przeboje. Grupa już wcześniej wypuściła dwa single zatytułowane “Follow You” oraz “Cutthroat”, które zapowiadały nadchodzący album, jednak dopiero parę dni temu ogłosili dokładną datę, nazwę oraz okładkę płyty Imagine Dragons.

Album, jak zauważyli fani zespołu, w pewien sposób różni się od pozostałych, jeśli chodzi o kwestie kolorystyczne. Poprzednie miały ciemną kolorystykę i kojarzyły się z dystopią. Nie wliczając w to oczywiście płyty Origins, która zaskakuje zielonymi kolorami, jednak dalej utrzymana jest w klimacie dystopijnym. Nowa oprawa jest złota a na środku można zobaczyć spadającego człowieka. Możliwe, że jest to nawiązanie do albumu Evolve, który został wydany w 2017 przez Imagine Dragons. Płyta ta ukazywała motyw unoszącej się osoby. W przypadku najnowszej okładki jednak jest odwrotnie.

Tweet z oficjalnego konta Imagine Dragons na temat nadchodzącego albumu.

Nowy album, dwa nowe single – czyli co już wiemy 

Jeśli chodzi o kwestie muzyczne, tak jak jest to wspomniane wcześniej zespół wydał już dwa single. Był to zwiastun nowego albumu, który miał się ukazać jak wtedy spekulowali miłośnicy zespołu w najbliższej przyszłości. 

Pierwszy utwór nosi nazwę “Follow you”. Jak sam autor tekstu oraz główny wokalista Imagine Dragons, Dan Reynold, mówi była to piosenka zadedykowana jego żonie. W kwietniu 2018 roku wokalista i jego żona ogłosili separację swojego związku. Lider zespołu mówi, że czas separacji był dla niego bardzo trudny, ponieważ był w mrocznym okresie swojego życia. Nie rozmawiał ze swoją żoną przez 7 miesięcy. Kiedy jechał samochodem do prawnika, aby podpisać papiery rozwodowe, nagle dostał od niej smsa. Wspólnie wybrali się na lunch, długo rozmawiali, a następnie odwołali rozwód i znowu zaczęli się spotykać. Jak mówi sam gwiazdor, czuł się jakby znowu był na pierwszej randce. Dan Reynold przyznaje, że piosenkę “Follow you” napisał właśnie po tym jak dostał pamiętnego smsa od swojej żony.

Można by uznać to za piękną historię, ponieważ była to wiadomość, która zmieniła jego życie. Co więcej po powrocie do siebie urodził im się syn Valentine. Chyba nie może być nic piękniejszego niż pogodzone małżeństwo, którego owocem miłości jest dziecko. Utwór “Follow you” jest o tym, że miłość i związki nie są zawsze proste. Czasami jesteśmy wystawieni na próbę, którą trzeba przetrwać. Piosenka ma spokojny rytm, słychać w niej harmonię i jest przyjemna dla ucha. Przebój można często usłyszeć w radio. 

Kolejny singiel nosi nazwę “Cutthroat”, a został ona wydana w tym samym czasie co “Follow You”.  Fani byli zachwyceni mogąc usłyszeć dwie nowe piosenki swojego ulubionego zespołu. “Cutthroat” to zupełne przeciwieństwo “Follow You”. Jest to numer chaotyczny o bardzo mocnym brzmieniu, który nie każdemu może przypaść do gustu. Utwór ten jest także bliski sercu głównego wokalisty. Piosenkarz napisał go z myślą o swoim przyjacielu, który popełni samobójstwo rok wcześniej. 

“Wrecked” – czyli najnowsza piosenka Imagine Dragons z emocjonalnym tekstem 

29 czerwca 2021 roku zespół ogłosił na twitterze, że wypuszczają nowy singiel, który także znajdzie na ich nowej płycie. Najnowsza piosenka Imagine Dragons ukazała się 2 lipca, a jej nazwa to “Wrecked”. Tak jak w przypadku poprzednich utworów, ten również związany z Danem Reynoldsem.

Zaraz po opublikowaniu najnowszej muzyki na stronie YouTube, artysta na twitterze podzielił się ze swoimi obserwatorami, co skłoniło go do napisania właśnie tej piosenki. Stworzył ją krótko po tym jak zmarła jego szwagierka, Alisha, która walczyła przez rok z okropną chorobą jaką jest rak, lecz niestety ją przegrała. Była ona dla Reynoldsa ogromnym wsparcie podczas jego separacji z żoną. Jak sam wspomina był on wtedy zagubiony i nie wiedział co ze sobą zrobić. Wystarczył jednak jeden sms od niej, aby przypomniał sobie jak piękne jest życie. W swojej wiadomości na twitterze pisze, że ma nadzieję, że jest coś poza ziemskim życie i, że spotka się z nią po skończonym życiu na ziemi. Piosenka ma piękny i poruszający test, który na pewno nie jednego słuchacza przyprawi o łzy. Dodatkowym atutem jest animowany teledysk, który ukazuje rodzinne problemy oraz to, że w każdej chwili możemy stracić kogoś kto jest dla nas ważny. 

Oficjanly lyric do najnowszej piosenki Imagine Dragons – „Wrecked”

Imagine Dragons – album we współpracy z Rickiem Rubinem 

Imagine Dragons postanowili połączyć siły z legendarnym producentem Rickiem Rubinem. Jak mówił w jednym z wywiadów Dan Reynolds, Rubin chciał, aby pokazał mu kilka swoich kawałków. Wokalista wysłał do niego ponad 100 utworów nad którymi pracował już od dłuższego czasu. Myślał, że przez to producent nie będzie chciał podjąć się współpracy, ale tak się nie stało. Zostawił komentarz pod każdym utworem a następnie wybrał najlepsze 20-30 utworów wraz z członkami Imagine Dragons. Płyta ta zapewne zachwyci fanów ponieważ, należy wspomnieć, że Rick Rubin jest znanym i uznanym producentem w świecie muzycznym. Współpracował z takimi artystami jak Adele, Aerosmith, AC/DC, Eminem, Lady Gaga czy Linkin Park. Dlatego nic dziwnego, że fani z niecierpliwością czekają na nowy album. 

Słowa mają moc – mądre i poruszające teksty za sukcesem Imagine Dragons

Co można zauważyć to to, że będzie to album bardzo osobisty. Wokalista wkłada dużo serca i swoich własnych emocji oraz przeżyć w napisane tekst, które znajdą się na nowej płycie. Co więcej na płycie na pewno możemy się spodziewać piosenek z głębokim i mądrym tekstem. Imagine Dragosn już wielokrotnie pokazali, że swoją muzyką chcą coś przekazać. Nie są to piosenki o niczym, które zawierają pusty tekst, bez żadnego znaczenia, aby tylko stworzyć utwór. Jest to zapewne jeden z powodów dlaczego ten właśnie zespół jest taki znany, a ich piosenki są często grane w stacjach radiowych na całym świecie. To właśnie dzięki swoim tekstom dają wiarę i nadzieję ludziom, którzy są w trudnym okresie swojego życia.

Jako przykład można przywołać jedną z najbardziej popularnych piosenek Imagine Dragons “Demons”. Test uświadamia nam, aby spojrzeć na swoje życie z trochę innej perspektywy, aby walczyć z przeciwnościami, które stają nam na drodze. Chodzi tutaj o walkę z własnymi słabościami, utratą bliskiej nam osoby, czy walkę z chorobą. Co więcej piosenka, jak i teledysk są zadedykowane dla Tylera Robinsona, którego życiowa historia walki z rakiem zainspirowała zespół.

Imagine Dragons w Polsce – zespół zawita na polską scenę już w 2022 roku!

Wiemy jaką znaną na całym świecie jest grupa Imagine Dragons. W Polsce ostatni raz  zagrali w 2017 roku podczas Orange Warsaw Festival. Był to oczywiście niesamowity dzień i wspaniałe wydarzenie dla każdego miłośnika muzyki tego zespołu. Jak dowiedzieliśmy się niedawno, już w przyszłym roku zobaczymy znowu na żywo Imagine Dragons. Koncert odbędzie się 29 czerwca 2022 roku w Gdyni na Open’er Festival. Jak można się domyśleć zespół zapewne zaprezentuje swoje kawałki z najnowszego albumu, ale nie zabraknie również starych hitów, które wszyscy bardzo dobrze znają. Bilety na festiwal można już kupować na oficjalnej stronie wydarzenia.

Imagine Dragons w Polsce już w 2022 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *