posciel dla 7 latka jaka

Jak wybrać pościel dla 7 – latka? Co spodoba się chłopcom, a co dziewczynkom?

Dzieci zazwyczaj są zdecydowanie bardziej wybredne niż dorośli. Niektóre nie lubią szpinaku, inne nie mogą patrzeć na określone kolory ubrań, jeszcze inne kręcą nosem na zakładanie czapki czy szalika. A może problem wynika po prostu stąd, że w przeciwieństwie do dorosłych nie mogą same w pełni autonomicznie decydować o wszystkich kwestiach, które ich dotyczą? W każdym razie problem z trafieniem w upodobania swoich pociech dotyczy większości rodziców. Obejmuje również taką kwestię jak pościel dla 7 – latka i 7 – latki. To o tyle ważne, że spokojny, zdrowy sen jest niezwykle istotny dla prawidłowego rozwoju każdej pociechy. A jak taki zapewnić, kiedy pościel dziecięca wywołuje grymas niezadowolenia na twarzy syna lub córki? Chcąc nie chcąc, trzeba więc dopasować wzór na pościeli do upodobań dziecka. Co zatem najbardziej spodoba się dziewczynkom, a na co postawić w przypadku chłopców?

Pościele dla dziewczynek – jaki wzór wybrać?

Upodobania dzieci zmieniają się wraz z wiekiem. Jaka pościel dla 7 – latki? W przypadku najmłodszych dziewczynek nie powinno być jeszcze dużych zaskoczeń. Każdej młodej damie podobają się lalki Barbie oraz księżniczki. Tego typu wzory na pościeli z pewnością będą więc dobrym kierunkiem. Przy okazji warto wyposażyć łóżko dziecka także w dodatkowe akcesoria, jak koce i narzuty.

Warto też zwracać uwagę na to, jakie kreskówki i ich bohaterki są aktualnie najpopularniejsze – z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie ich wizerunek na pościeli wywoła uśmiech na twarzy córki. Mała Syrenka, Bambi, słodkie zwierzątka – to wybór dobry dla najmłodszych. W przypadku dziewczynek, które uczęszczają już do szkoły, lepszym wyborem będą najnowsze bajki, takie jak choćby “Kraina Lodu”.

Pościel dla 7 – latka – jaki wzór wybrać dla chłopca?

Z chłopcami jest podobnie, tyle że należy obracać się w nieco innym kręgu kreskówek. Dużą popularnością cieszą się pościele z motywami nawiązującymi do bajek “Psi Patrol”, “Strażak Sam” czy też “Auta”, gdzie królują wizerunki Zygzaka McQueena. Motoryzacja jest zresztą stałym motywem, który towarzyszy większości chłopców od samego początku w formie zabawek i ozdób na ubraniach. Dlatego niezłym pomysłem będzie pościel dla 7 – latka w traktory czy wyścigówki, która powinna spodobać się już małym szkrabom.

Siedmio- czy ośmiolatkowie mają jednak często również inne pasje. Fan piłki nożnej będzie zachwycony pościelą z herbem ulubionego klubu czy wizerunkiem podziwianego piłkarza – takie modele sprzedają nie tylko potentaci, tacy jak Real Madryt, ale i reprezentacja Polski czy rodzime kluby. Warto to więc rozważyć.

Czy istnieją uniwersalne pościele dla dzieci?

Trudniej może być znaleźć pościel dla 7 – latki, która przypadłaby do gustu zarówno kilkuletnim dziewczynkom, jak i chłopcom. Rodzice szukają często takiego rozwiązania, jeśli posiadają córkę i syna w podobnym wieku – chcą w ten sposób uniknąć wybuchów zazdrości. Wśród najmłodszych najlepiej sprawdzą się wówczas po prostu pościele z motywami zwierzęcymi. Kotki, pieski, koniki czy inne małe zwierzęta podobają się na tym etapie dzieciom obu płci. Kiedy nasze pociechy wyruszają do szkoły, a nadal szukamy uniwersalnej pościeli, by i córka, i syn spali pod podobnymi kołdrami, najlepiej szukać neutralnych wzorów. Dobrze sprawdzą się motywy roślinne oraz geometryczne. Wolisz pozostać przy zwierzętach? Sprawdź nasz artykuł o poszewkach dla dzieci z takimi motywami! Kliknij tutaj: https://www.pamako.edu.pl/2020/09/10/posciel-ze-zwierzetami-wybor-poszewki-dla-dziecka/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *