platforma PrestaShop

PrestaShop – poznaj wady i zalety tej platformy e-commerce

Najpopularniejszym oprogramowaniem w Polsce i na świecie, przeznaczonym do tworzenia sklepów internetowych jest PrestaShop. Wielu przedsiębiorców zajmujących się handlem e-commerce tworzy swoje e-sklepy właśnie w oparciu o tę platformę. Należy ona do typu systemów Open Source. Co to właściwie oznacza? Dlaczego PrestaShop jest tak chętnie wybieranym oprogramowaniem oraz jakie są wady i zalety tej platformy? Sprawdź!

PrestaShop – zalety

PrestaShop jest platformą typu Open Source, co sprawia, że właściciel sklepu otrzymuje całkowity dostęp do kodu swojego e-sklepu i tym samym (jeśli zna się na programowaniu) może w dowolny sposób modyfikować funkcjonalności strony oraz jej wygląd. 

Presta pozwala także na dowolne integrowanie sklepu internetowego z rozmaitymi systemami zewnętrznymi. Należą do nich m.in. bramki płatnicze, usługi kurierskie czy marketingowe. Jednak w tym przypadku, warto skorzystać z pomocy ekspertów specjalizujących się w oprogramowaniu PrestaShop. Dzięki temu, że PrestaShop jest platformą Open Source, stworzony przez ciebie e-sklep może zostać dostosowany zarówno do twoich potrzeb oraz preferencji jak i odwiedzających go klientów.

PrestaShop to oprogramowanie, które jest proste do instalacji. Z oficjalnej strony należy tylko pobrać odpowiedni plik, a potem wystarczy tylko kilka prostych działań i sklep zaczyna powoli nabierać kształtów. Nie potrzebujesz ogromnej wiedzy technologicznej, aby obsługiwać platformę. Podstawowe umiejętności pomogą Ci we wszystkich procesach. 

Nie będzie problemu ze stronami w innych wersjach językowych – możesz automatycznie tworzyć różne wersje językowe sklepu. Dzięki temu za pomocą kilku kliknięć dotrzesz do szerszej grupy odbiorców. 

Nie musisz martwić się o optymalizację SEO, która jest tak ważna. Oprogramowanie udostępnia klientom wiele narzędzi, które pomogą Ci zwiększyć widoczność w wyszukiwarce Google. 

Najważniejsze zostawiliśmy na koniec – czy PrestaShop jest darmowe? Tak, dzięki temu oprogramowaniu możesz stworzyć zupełnie za darmo funkcjonalny i sklep internetowy, który pomoże Ci zwiększyć przychody Twojej działalności. Zainstaluj, korzystaj, nie płać – tylko zarabiaj! 

Pomoc z oprogramowaniem PrestaShop 

Mimo że PrestaShop to oprogramowanie, które jest łatwe w użytkowaniu, czasami możesz mieć problem z jej obsługą. Nie każdy jest przecież specjalistą w tej dziedzinie i nawet proste procesy mogą okazać się trudne. Możesz skorzystać z pomocy na oficjalne stronie, lub innych ekspertów, którzy specjalizują się w tej dziedzinie np. https://jash.pl/. Konsultacja i nawiązanie współpracy z takimi specjalistami odciąży Cię i będziesz mógł skupić się na innych ważnych elementach swojego przedsiębiorstwa. 

PrestaShop – wady

Trudno mówić o wadach systemu PrestaShop. Z pewnością osoby, które nie mają zbyt wiele wiedzy z zakresu programowania, znajdą kilka niedoskonałości tego oprogramowania. Jednakże te, jakby się mogło wydawać, mankamenty dla osoby zajmującej się profesjonalnym kodowaniem będą stanowiły znakomity pakiet zalet, umożliwiający znacznie lepszy rozwój e-sklepu. Dlatego też, właściciele firm, którzy chcą, by ich sklep stworzony na PrestaShop był funkcjonalny, a nie posiadają umiejętności programistycznych powinni nawiązać współpracę ze specjalistami w tej dziedzinie.

To że oprogramowanie jest darmowe nie oznacza, że wszystko wykonasz za free. Są dodatkowe szablony i funkcje, za które musisz zapłacić. Do tego dochodzą jeszcze drogie pakiety wsparcia technicznego. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości strony, to musisz liczyć się z kosztami. 

Witryny nie należy przeciążać wieloma dodatkowymi funkcjami i dlatego wszystkie moduły należy dobrze dobierać. Ich duża ilość może spowolnić stronę. Witryna będzie się wolniej otwierać, a to spowoduje, że klient opuści Twój sklep. 

Pozostaje pytanie – czy PrestaShop jest dobry?

Wiele osób zastanawia się, czy darmowe oprogramowanie może spełnić oczekiwania. MOŻE! Doskonale sprawdzi się przy prowadzeniu małych, średnich i dużych firm. Oczywiście podczas swojej przygody z tym oprogramowaniem napotkasz problemy, ale to normalne. Wtedy warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy pomogą Ci rozwiązać problem. 

Jeśli chcesz zainwestować swój czas i zaangażowanie w PrestaShop mogę szczerze polecić Ci taką inwestycję, która przyniesie zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *